Πεσκάρα: ...Στη συνέχεια υποκλήθηκε και η Σλοβενία !!

Νέα νίκη για την Εθνική Γυναικών με 2-0 επί της Σλοβενίας και «4 στα 4» στη Πεσκάρα

Την πρώτη θέση του ομίλου εξασφάλισε και μαθηματικά η Εθνική Γυναικών μπιτς χάντμπολ μετά την 4η συνεχόμενη νίκη της με 2-0 σετ (12-9, 18-8) επί της Σλοβενίας.

Πλέον το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει την 4η ομάδα του ομίλου στα ημιτελικά των 1ων Μεσογειακών Αγώνων Παραλίας, έχοντας σαφέστατο πλεονέκτημα.

Πιθανότερη αντίπαλος της Ελλάδας για μια θέση στον τελικό είναι η Τυνησία, την οποία η Εθνική θα αντιμετωπίσει αύριο (11:50) για την φάση των ομίλων σε ένα αδιάφορο ματς.

ΕΛΛΑΔΑ- ΣΛΟΒΕΝΙΑ 2-0

ΕΛΛΑΣ (Μαρία Καραντώνη): Σ. Δημητρίου 2, Σκάρα 8, Ποιμενίδου 4, Παπαβασιλείου, Μάστακα 10, Μούρνου 2, Ράτσικα, Βασιλειάδου, Καλοϊδη, Α. Δημητρίου 4.

- Εύκολη νίκη 2-0 οι Άνδρες κόντρα στη Μάλτα.

Η Εθνική ανδρών νωρίτερα επικράτησε της Μάλτας εύκολα με 2-0 σετ (19-8, 19-12). Αυτή ήταν η 2η νίκη για την Ελλάδα στον β΄όμιλο, η οποία θα δώσει σήμερα στις 22:50 το κρισιμότερο παιχνίδι μέχρι στιγμής στην διοργάνωση κόντρα στην Τουρκία.

Πεσκάρα: Μετά την Ιταλία ήρθε η σερά της Τουρκίας..

Πεσκάρα: ...Η Ιταλία παραδόθηκε στην Ελλάδα...!!

...Σήμερα ρίχνονται στη "μάχη της Πεσκάρα"!!